Hürriyet

Umarım Lucescu izliyordur

Umarım Lucescu izliyordur
Uğur Meleke

Bursaspor, bir taktik disiplin dersi gibi. Sahaya çok iyi yerleşiyorlar, çok iyi yardımlaşıyorlar. Ligde üçlü savunmayı sürekli ve başarılı uygulayan tek takım. Üstelik üçlü savunmanın yanına iki klasik bek ekleyip beşli bir blok kurma derdinde değiller; Le Guen deneysel işleri de seviyor. Göztepe karşısında Aziz yokken sol bekte (santrafor kökenli) Sinan Bakış’ı kullanmıştı, dün de orada Yusuf Erdoğan’a şans verdi. Ayrıca sürekli yabancı sınırı propagandası yapıp göreve gelir gelmez Abdülkadir’i kesen Rıza Çalımbay’ın aksine, önce Ertuğrul’a, sonra da Furkan Soyalp’e forma verdi Le Guen. Dün de Fenerbahçe önünde olduğu gibi alanı iyi parsellediler, maçı uzun süreler kilitlediler, ama aynen sarı-lacivertlilere karşı olduğu gibi bir kalite anına çare bulamadılar. Gol sonrası Le Guen’in yaptığı ofansif değişiklikler harika, ama puana yetmedi bu kez.

 

Dün tabelayı belirleyen kalite anına imza atan isimse Yusuf Yazıcı’ydı yine. Abdülkadir’le beraber sahanın en iyisiydi, orta üçlüde kalite departmanını tek başına sırtlayan isimdi. 51’de süper bir golü yoktan var etti, 76’da da kontra atakta harika bir sol şutu direkte patladı. Eğer Lucescu bu maçları izliyorsa, milli takımda Yusuf’u çizgide değil de kendi pozisyonunda oynatması gerektiğini fark etmiştir umarım.

 

Maçın yıldızı: Yusuf Yazıcı

20’nci dakikada bir frikik öncesinde Kucka’nın topun başındaki Yusuf’u azarlaması ve itmesi akıl almaz. Yusuf’un o saçmalığa takılmayıp maçı kazandırmasıysa büyük iş.

Yorum Yaz

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Hürriyet İçerikleri

Giuliano böyle istedi

Uğur Meleke24 Nisan 2018

Oğuzhan’la başlamak hatalıydı

Uğur Meleke23 Nisan 2018

Kupa çok etkiledi

Uğur Meleke22 Nisan 2018

Bunun adı terör!

Uğur Meleke20 Nisan 2018

Türk futbolunun kritik yılı: 2019

Uğur Meleke19 Nisan 2018

Hürriyet Konsey, 17 Nisan 2018

Uğur Meleke17 Nisan 2018

Bozan kaybetti, yapan kazandı

Uğur Meleke16 Nisan 2018

İhtiyaç ligi

Uğur Meleke15 Nisan 2018

Copyright © 2015 Meleke.com