Hürriyet

Üçlü savunma belirleyiciydi

Üçlü savunma belirleyiciydi
Uğur Meleke

30 yıl önce hayatımıza giren ve zaman zaman popülerliğini yitiren üçlü savunma, şu sıralar dünya çapında yine revaçta.

Bizim ligde bu formasyonun sadık kullanıcılarından biri olanÖzat, dün de bir büyük takıma karşı üçlü savunmayla başladı maça. Yalnız üçlü savunmadan bu kez defansif güvenlik açısından değil, ofansif katkı anlamında fayda sağladı Özat… Palitsevich-Claro-Pogba üçlüsü savunmada uyum gösterince bekler Ahmetve Uğur ilk devreyi adeta rakip yarı sahada oynadılar ve 45 dakika boyunca her şey Özat’ın istediği gibi gitti. Eğer biraz şanslı olsalar, soyunma odasına galip gitmeleri işten değildi.

DEĞİŞİM YARAMADI

İlk 45 dakikada her şey dilediği gibi giden Özat, ikinci yarıda neden dörtlü savunmaya döndü anlamadım doğrusu. Eğer sebep, yeni transfer Pogba’nın idman eksiği filan değilse, bu diziliş değişikliği kararının Trabzon’a yaradığını söyleyebiliriz rahatlıkla. İkinci devrede Gençlerbirliği’nin dörtlüye dönüşüyle bekleri çıkamamaya, orta sahalar rahat geçilmeye ve karşılıklı pozisyonlar yaşanmaya başladı. Gençlerbirliği Sessegnon-Aydın’la, Trabzon Abdülkadir-Castillo ile rakip yarı alanda etkili işler yaptılar ama iki ekibin de penaltı dahil öldürücü vuruşları yapabilen santrforları olmadığı için maç 0-0’a mahkum oldu en sonunda. Tabii sahada Sosa varken Uğur’un penaltı atması da kritik bir karar.

MAÇIN ADAMI: FİLİP NOVAK

Geçen hafta Göztepe karşısında da hatasız oynamış, hücuma çıkışlarında kalitesini belli etmişti. Gençlerbirliği önünde de fark yaratan tek Trabzonlu oydu belki de.

Yorum Yaz

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Hürriyet İçerikleri

Süper Lig Gomis Sezonu

Uğur Meleke20 Mayıs 2018

20 takımlı Süper Lig olur mu?

Uğur Meleke17 Mayıs 2018

Hürriyet Konsey, 16 Mayıs 2018

Uğur Meleke16 Mayıs 2018

Fikstürün idman durağı

Uğur Meleke15 Mayıs 2018

Çift santrforlu güzellik

Uğur Meleke12 Mayıs 2018

Akhisar, kupayı hak ederek kazandı

Uğur Meleke11 Mayıs 2018

G.Saray ile F.Bahçe play-off oynar mı?

Uğur Meleke10 Mayıs 2018

Hürriyet Konsey, 9 Mayıs 2018

Uğur Meleke9 Mayıs 2018

Copyright © 2015 Meleke.com