Hürriyet

Trabzon savaşıyor

Trabzon savaşıyor
Uğur Meleke

KABUL edelim, Trabzon belki çok akışkan oynamıyor. Belki oyunu 60-70 dakika rakip ceza alanına yığıp caydırıcı bir baskı kuramıyor ama Çalımbay’ın gelişiyle önemli bir problem halledildi: Trabzon’da artık herkes canını dişine takarak oynuyor. Organizasyon iyi, alan paylaşımı ve yardımlaşma harika.

Bundan yaklaşık bir buçuk ay önce, 22 Ekim akşamı Malatya’da Trabzon 1-0 kaybederken Çalımbay’ın aşması gereken en önemli problemin bu olduğunu dile getirmeye çalışmıştım: Eğer bir ekipte Sosa 30’da ihanet gibi bir kırmızı kart görüyorsa, hücumda bazı oyuncular birbirlerine pas atmıyor, takım hedefleri değil bireysel hedefler ön plana çıkıyorsa kazanma şansınız yok. Bir buçuk ay sonra dün Kasımpaşa’da, 60’ta Mustafa sakatlanıyor. Uğur, Okay ve Durica da sakat oldukları için savunma Hubocan-Kucka’ya, merkez Onazi-Olcay’a kalıyor. Ama çok fazla bir şey değişmiyor, çünkü Trabzon’da artık kolektif çaba var, takım bilinci var, forma için savaş var. Ve Kasımpaşa’dan da gururlu bir 3-0’la kazanarak dönüyor Trabzon.

ONAZİ ŞANSLIYDI!

Trabzon’da mücadele departmanında olumlu gelişmeler yaşanırken kalite departmanını da es geçmemek gerek: Yusuf ve Abdülkadir’de belirgin bir gerileme var, Rıza Hoca’nın iki genç adama moral enjeksiyonu yapması gerekiyor gibi. Onazi çok fazla uzun metrajlı pas deniyor, başarısız oluyor ve tüm takımı 50 metre geriye koşturuyor. Daha kısa ve garantili oynamalı. Ayrıca dün orta sahada çoğu gereksiz tam 7 faul yapan ve bir sarı ile kurtulan Nijeryalı oyuncu, maçı Göçek yönettiği için şanslı.

MAÇIN ADAMI: JOAO PEREİRA

45 dakika Trezeguet, 45 dakika da Etoundi’ye nefes alma fırsatı vermedi. Hücuma da etkili çıkışlarından birini Matus Bero’ya attırdığı güzel golle tabelaya yansıttı.

Yorum Yaz

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Hürriyet İçerikleri

Bu futbol Prime Time’ı hak etmiyor!

Uğur Meleke21 Ekim 2018

Neden C Ligi’ne düşmeliyiz?

Uğur Meleke19 Ekim 2018

‘İyi mücadele ettik’ yalanıyla yüzleşme

Uğur Meleke16 Ekim 2018

Çağlar-Hasan Ali bağlantısında tükendik

Uğur Meleke15 Ekim 2018

Ali Koç, 100 milyon lirayı çöpe attırmamalı

Uğur Meleke14 Ekim 2018

Süper Lig Porto’nun arka bahçesi mi?

Uğur Meleke12 Ekim 2018

Hürriyet Futbol Konseyi, 9 Ekim 2018

Uğur Meleke9 Ekim 2018

Bu direkt oyuna itirazım var

Uğur Meleke8 Ekim 2018

Copyright © 2015 Meleke.com