Hürriyet

Trabzon savaşıyor

Trabzon savaşıyor
Uğur Meleke

KABUL edelim, Trabzon belki çok akışkan oynamıyor. Belki oyunu 60-70 dakika rakip ceza alanına yığıp caydırıcı bir baskı kuramıyor ama Çalımbay’ın gelişiyle önemli bir problem halledildi: Trabzon’da artık herkes canını dişine takarak oynuyor. Organizasyon iyi, alan paylaşımı ve yardımlaşma harika.

Bundan yaklaşık bir buçuk ay önce, 22 Ekim akşamı Malatya’da Trabzon 1-0 kaybederken Çalımbay’ın aşması gereken en önemli problemin bu olduğunu dile getirmeye çalışmıştım: Eğer bir ekipte Sosa 30’da ihanet gibi bir kırmızı kart görüyorsa, hücumda bazı oyuncular birbirlerine pas atmıyor, takım hedefleri değil bireysel hedefler ön plana çıkıyorsa kazanma şansınız yok. Bir buçuk ay sonra dün Kasımpaşa’da, 60’ta Mustafa sakatlanıyor. Uğur, Okay ve Durica da sakat oldukları için savunma Hubocan-Kucka’ya, merkez Onazi-Olcay’a kalıyor. Ama çok fazla bir şey değişmiyor, çünkü Trabzon’da artık kolektif çaba var, takım bilinci var, forma için savaş var. Ve Kasımpaşa’dan da gururlu bir 3-0’la kazanarak dönüyor Trabzon.

ONAZİ ŞANSLIYDI!

Trabzon’da mücadele departmanında olumlu gelişmeler yaşanırken kalite departmanını da es geçmemek gerek: Yusuf ve Abdülkadir’de belirgin bir gerileme var, Rıza Hoca’nın iki genç adama moral enjeksiyonu yapması gerekiyor gibi. Onazi çok fazla uzun metrajlı pas deniyor, başarısız oluyor ve tüm takımı 50 metre geriye koşturuyor. Daha kısa ve garantili oynamalı. Ayrıca dün orta sahada çoğu gereksiz tam 7 faul yapan ve bir sarı ile kurtulan Nijeryalı oyuncu, maçı Göçek yönettiği için şanslı.

MAÇIN ADAMI: JOAO PEREİRA

45 dakika Trezeguet, 45 dakika da Etoundi’ye nefes alma fırsatı vermedi. Hücuma da etkili çıkışlarından birini Matus Bero’ya attırdığı güzel golle tabelaya yansıttı.

Yorum Yaz

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Hürriyet İçerikleri

Bu tutku, Münih için umut verici…

Uğur Meleke22 Ocak 2018

İyi futbol, iyi futbolcuyla…

Uğur Meleke21 Ocak 2018

Video hakem, Dünya Kupası’na doğru

Uğur Meleke18 Ocak 2018

Bir başarı ve şans öyküsü: Fatih Terim

Uğur Meleke11 Ocak 2018

Cenk, Everton’a gitmemeli

Uğur Meleke4 Ocak 2018

Ligin en şanssızı Trabzonspor

Uğur Meleke31 Aralık 2017

Beşiktaş’ı yakan inanılmaz istatistik

Uğur Meleke30 Aralık 2017

F.Bahçe’nin kâbusu 2.5’uncu bölge

Uğur Meleke29 Aralık 2017

Copyright © 2015 Meleke.com