Hürriyet

Skandal sarı kart

Skandal sarı kart
Uğur Meleke

İKİ ayrı devrede iki farklı maç izledik Karabük’te dün. İlk devrede sağ açık Lens ve sağ iç Alper’in karşısında sakatlıktan yeni çıkmış Latovlevici’nin olması, ibreyi misafir ekibe çevirdi. Fenerbahçe’nin oyunu yine Lens’in sırtındaydı ama gerek Alper’in kazandığı toplarla, gerekse frikiklerde Skrtel ve Mehmet’le etkili oldu sarı lacivertliler.

46’da Barisic’in çift santrafora dönmesiyle daha canlı bir Karabük izledik ikinci yarıda. Serdar takımına hareket kazandırdı, Seleznyov geldiği günden beri zaten hep doğru oynuyor. Bu kadar doğru oyuncuya rağmen 83’e kadar gol sesi duyulmamasının sebebiyse, iki harika kaleci Ahmet ve Fabiano’ydu. Beş net pozisyonda kahramanlaşan Ahmet’in Van Persie’nin golünde yapacak bir şeyi yoktu kesinlikle.

NASIL YUTTU?

Fenerbahçe’nin hak ederek kazandığı bu eğlenceli maçın tek can sıkıcı sahnesiyse 57’de yaşandı. Sadece iki dakika önce Bülent Yıldırım, Seleznyov’a bir hücum faul çalmış, Ukraynalı oyuncunun hakeme yönelik bir tepkisi olmamasına rağmen sarı kart da kullanmıştı. Diyelim ki Yıldırım hassas davrandı, Seleznyov’un başını iki elinin arasına alıp sırtını dönmesini protesto olarak algıladı. Peki sadece iki dakika sonra, Van Persie’nin hakemin gözünün içine bakarak yaptığı sert protestoyu Bülent Hoca nasıl yuttu? El var, kol var, protesto var, her şey var. Seleznyov’a sarı veren bir hakemin Van Persie’nin protestosunu pas geçmesi skandal. Çizgiyi geçmeyen topa gol veren hakem bile affedilebilir, yanlış görmüştür, olabilir. Ama Seleznyov-Van Persie pozisyonlarını böyle değerlendiren hakemin ben niyetinden şüphe ederim üzülerek.

Yorum Yaz

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Hürriyet İçerikleri

İntikam faulünün sonu

Uğur Meleke27 Nisan 2017

Hürriyet Konsey, 26 Nisan 2017

Uğur Meleke26 Nisan 2017

8 sene önce 8 sene sonra

Uğur Meleke24 Nisan 2017

İkinciliğe layık eser bulunamadı

Uğur Meleke23 Nisan 2017

21 takımlı lig, futbolun ölümü olur

Uğur Meleke20 Nisan 2017

Hürriyet Konsey, 19 Nisan 2017

Uğur Meleke19 Nisan 2017

8 milyonun altında 8 yıldız

Uğur Meleke13 Nisan 2017

Hürriyet Konsey, 12 Nisan 2017

Uğur Meleke12 Nisan 2017

Copyright © 2015 Meleke.com