Hürriyet

Sihirbaz Hugo

Sihirbaz Hugo
Uğur Meleke

LINEKER, 2000’lerin başında La Liga’nın Premier Lig’den neden daha iyi olduğunu şu sözlerle açıklamıştı: “Bir ligin kalitesini derbilerin ya da devlerin seviyesi belirlemez.

La Liga’nın bizden farkı, devlerin oynamadığı maçların da izlenebilir olması…” Trabzonspor ve Kasımpaşa belki bu yıl şampiyonluğa oynayamayacaklar, ama bu iki takım ekrandaysa bence kaçırmamakta fayda var. Süper Lig’in gururu bir maç vardı Trabzon’da. West Ham-M.United maçının ardından seyrettim Trabzon-Kasımpaşa’yı. Ve keyif aldım doğrusu.

AMİRİ DENGELERİ DEĞİŞTİRDİ

Trabzon’daki maçın ilk yarısı, Kemal Özdeş’in hayal ettiği gibiydi. Giden-gelen bir oyun. Orta sahada büyük boşluklar. Trabzon savunması 40’ncı metrelere kadar çıkınca aradığı fırsatları bulan ve 40’ta skoru 2-0’a getiren bir Kasımpaşa… Ancak Karaman’ın devre arasında yaptığı Amiri hamlesi, bordo mavililerin şemasını dengeli bir hâle getirdi. Takım 4-4-2’ye döndü, ilk devrede sadece sağdan akan asimetrik oyun normalleşti. Dün Pereira çok iyiydi, Burak çok iyiydi, Amiri de öyle. Ancak maçın kaderini bir sihirbaz tayin etti. Bir frikik golü attı, bir frikiği direkten döndü. 70’te de muhteşem bir voleyle bitirdi solosunu. Rodallega böyle sihir yaptıkça, Karaman da bu takımı 4-4-2 dizecek doğru modeli bulmak zorunda sanırım.

Yorum Yaz

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Hürriyet İçerikleri

Bu futbol Prime Time’ı hak etmiyor!

Uğur Meleke21 Ekim 2018

Neden C Ligi’ne düşmeliyiz?

Uğur Meleke19 Ekim 2018

‘İyi mücadele ettik’ yalanıyla yüzleşme

Uğur Meleke16 Ekim 2018

Çağlar-Hasan Ali bağlantısında tükendik

Uğur Meleke15 Ekim 2018

Ali Koç, 100 milyon lirayı çöpe attırmamalı

Uğur Meleke14 Ekim 2018

Süper Lig Porto’nun arka bahçesi mi?

Uğur Meleke12 Ekim 2018

Hürriyet Futbol Konseyi, 9 Ekim 2018

Uğur Meleke9 Ekim 2018

Bu direkt oyuna itirazım var

Uğur Meleke8 Ekim 2018

Copyright © 2015 Meleke.com