Hürriyet

Oyunu stoper kurar

Oyunu stoper kurar
Uğur Meleke

DEVLER Ligi’ndeki gururumuz Beşiktaş’ın bu sezonki en kısıtlı kadrosu, en alternatifsiz günüydü bence.

Hem Atiba, Oğuzhan, Quaresma gibi kader adamları yok, hem de alternatifler Medel’le Negredo iyi günlerinde değiller. Ben Negredo’yu bu sezonun en iyi transferleri içinde görüyorum, Karabük, Porto, Fenerbahçe maçlarının hepsinde görevini harika yaptı. Dün çok iyi değildi ama şuna eminim: Negredo bu paylaşımcı oyun karakteriyle gerektiğinde Talisca’nın da, Cenk’in de yerinde oynayabilir bence. Beşiktaş’ın 3 cepheli savaşında Negredo kritik rol oynayacak bu sene.

Beşiktaş’ın bu denli eksik olduğu bir günde bile Trabzon’un hep geriden gelmek zorunda kalmasıysa bence Yanal’ın ruh halinin iyi olmamasıyla ilintili. Yerel basının baskısıyla kendini güvende hissetmiyor ve kendi eliyle bulduğu doğruları mahvetti iki haftada. Gençlerbirliği ikinci devresiyle beraber Sosa’nın orta ikiliye girmesi ve oyunu daha geriden, daha geniş görerek organize etmesi harika bir fikirdi. Onu yok etti. Yine üç maçtır Yusuf’la Abdülkadir’i bir arada kullanmak takımın enerjisini ve kalitesini üst seviyeye taşımıştı. Alanya maçındaYusuf/Volkan değişikliğiyle üç puanı hediye etmişti, Beşiktaş’a karşı da 70’e kadarYusuf’suz orta saha son derece renksizdi.

MUCİZE GİBİ

Trabzon’da anlayamadığım bir konu da şu: Okay’ı stoperde kullandığınız halde oyunu neden savunmanın içine giren Onazi kurmaya çalışıyor? Okay geride oynayacaksa oyunu kurmalı, takımının merkezini öne taşımalı. Eğer oyunu kurmak için Onazi gelecekse, stoperde Uğur oynamalı, çünkü Okay’ın oradaki varlığının bir anlamı kalmıyor! Dün de Trabzon’un en zor duruma düştüğü anlar, sezonun genelinde olduğu gibi yine oyun kurmaya çalıştığı anlardı. Bu sorunu çözmeden, Trabzon’un bir maçı gol yemeden bitirmesi mucize gibi.

MAÇIN ADAMI: TALİSCA

 SÜPER bir gol attı, ikinciyi de Lens’e attırdı. Bence bonservisini almak için sezon sonu beklenmemeli, 15-20 milyon bandında bir ön protokole işi hemen bitirmeye çalışılmalı.

Yorum Yaz

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Hürriyet İçerikleri

Şenol Güneş, neden prese çare bulamıyor?

Uğur Meleke11 Aralık 2017

Trabzon savaşıyor

Uğur Meleke10 Aralık 2017

Yarım sıfırlık maç

Uğur Meleke9 Aralık 2017

Vizyon farkı

Uğur Meleke8 Aralık 2017

Sıradaki adım: “Dürüstlük hareketi”

Uğur Meleke7 Aralık 2017

Derbilerde bu hakemler olmalı

Uğur Meleke4 Aralık 2017

Şampiyonlar Ligi seviyesi bu

Uğur Meleke3 Aralık 2017

‘Güneş-Guardiola’ hattı

Uğur Meleke30 Kasım 2017

Copyright © 2015 Meleke.com