Hürriyet

Negredo ders verdi

Negredo ders verdi
Uğur Meleke

Son iki resmi maçta iki asist, bir de gol katkısıyla derbilerin kahramanı olan Negredo’yu kulübede başlatıp, stratejiyi 1,71 boyundaki Love’a uzun vurmak olarak oluşturmak, zaten akıl dışıydı.

DÜN gece Trabzonspor-Beşiktaş maçını izleyememiş bir Trabzonlu iseniz, çok fazla bir şey kaçırmadınız… Çünkü Çalımbay, geçen cuma Alanya karşısında ne yaptıysa, yine bire bir aynısını denedi. Yine Okay-Kucka’lı ultra defansif orta saha ile maça çıktı. Yine Abdülkadir’in şapkadan tavşan çıkarması ya da araya atılan toplar dışında bir hücum planı yoktu. N’doye en uçtayken Burak’ın yokluğunu aratmadı, o da sürekli ofsayta düştü.

Rıza Hoca aynen Alanya’daki gibi ilk devreyi çöpe attıktan sonra ikinci yarının ilk bölümünde Kucka-Olcay’ı çıkarıp Yusuf ve bir santrfor oyuna soktu. Ama bu kez bu hamleler sonuç veremedi, zira rakip Alanyaspor değil, Negredo’lu Beşiktaş’tı. Alanyalılar son yarım saati seyretmişlerdi ama Babel-Negredo seyretmediler.

 Dün gece Beşiktaş’ın da başlangıç stratejisinin doğru olduğunu söylemek güç. Şenol Güneş’in 1 metre 71 santimlik Vagner Love’ı en uçta başlatıp, oyuncularının sürekli ileriye top şişirmelerine anlam veremedim doğrusu. Hubocan ve Durica’nın Vagner Love’la havada kapıştıkları 45 dakika, hayatlarındaki en rahat devreleri oldu herhalde.

 İki hocanın da başlangıç stratejilerinin işlemediği bu garip maçın hikayesi ise, 60 civarında yapılan 4 değişiklikle değişti zaten. Dün, Negredo’nun günüydü. Ligdeki Fenerbahçe maçında Quaresma’ya 2 asist yapmıştı. Kupada da 1 gol attı. Dün gece de ilk 11’de başlamayı hak eden oydu ama yine sonradan girip yüzde yüzünü verdi. Negredo, sadece iyi bir santrfor değil, aynı zamanda büyük profesyonel.

 Son bir not… Maçı Beşiktaş kazandığı için harika performansı gözden kaçan Okay Yokuşlu’yu unutmamak gerek. Her geçen gün büyüyor, olgunlaşıyor. Bu performansını sürdürürse, bence sıradaki Premier Lig oyuncumuz o.

LENS’İN YEDEĞİ PEKTEMEK Mİ?

– ŞENOL Güneş, son 15-20 dakikalardaki etkinliğiyle dikkat çeken Kerim Frei’ı benimsemedi. Ermeni Milli Takımı’yla 6 maça çıkan Aras’ı sağlıklıyken görmezden geldi. Orkan’ı da Konyaspor’a kiraladı. Şimdi Quaresma cezalı, 11’de Lens oynuyor. Dün akşam Adriano’nun yerine Caner girince şunu düşünmeden edemedim doğrusu: Lens veya Babel çıkarsa kim girecek? 86’da gördük ki, cevap Pektemek’miş! Güneş, Kerim ve Orkan’ı gönderirken Pektemek’e güveniyormuş!

MAÇIN ADAMI: RYAN BABEL

 ÖYKÜYÜ değiştiren adam Negredo idi ama İspanyol’un zekasını tabelaya yansıtan da Babel oldu. Maç boyunca Pereira’ya karşı 15 santimlik boy avantajını da iyi kullandı.

Yorum Yaz

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Hürriyet İçerikleri

CONCACAF elemelerinin özetini izlediniz!

Uğur Meleke25 Haziran 2018

Toni Kroos “Arsene Löw”ü ipten aldı…

Uğur Meleke24 Haziran 2018

Brezilya Neymar’ı sisteme katabilirse kupayı alabilir

Uğur Meleke23 Haziran 2018

Kalecilerden bile az koşan adam

Uğur Meleke22 Haziran 2018

Turnuvanın en iyi takımı “Ronaldo” mu?

Uğur Meleke21 Haziran 2018

Kimse santrfor oynamak istemiyor

Uğur Meleke20 Haziran 2018

Kenarda ‘video güreş hakemi’ olsaydı!

Uğur Meleke19 Haziran 2018

Sahadaki futbolcuların hiçbiri, Sane’den iyi değildi

Uğur Meleke18 Haziran 2018

Copyright © 2015 Meleke.com