Hürriyet

Lig üçüncülüğü hayati

Lig üçüncülüğü hayati
Uğur Meleke

ÜMİT Özat, 4 farklı taktikle oynadı bu maçı: İlk 30 dakika Khalili, 4-3-3’ün ‘sahte 9’u rolündeydi. Onun liderliğinde önde baskı yaptılar, ama verimsizdiler. İkinci yarım saatte Rantie en uca, Matei sağ açığa geçti. Kontratak sayıları arttı, zaten bir hızlı hücumda Matei’nin kazandırdığı faulle geldi frikik golü.
Ümit Hoca, son yarım saatte skoru korumak istedi, beşli savunmaya döndü. Claro’nun sakar penaltısıyla mağlup duruma düşünce Muriqi’yi soktu, ama iş işten geçmişti çoktan.

-Fenerbahçe’ye maçı kazandıran hamleyse, ikinci yarıda Alper’in sol açığa, Van Persie’nin on numaraya, Sow’un en uca geçişi oldu. Bu hamle Van Persie’yi özgürleştirdi, stoperlerle boğuşmaktan kurtulunca verimi arttı. Kritik 3 puan için bir diğer krediyi de, sahanın hareketli ismi İsmail’e vermek gerek.

Eylül’de başlarsınız

-Fenerbahçe’nin bu galibiyetle avantajlı konuma geçtiği lig üçüncülüğü yarışı, hiç de azımsanacak bir konu değil: Birincisi, yayın havuzundan üçüncüye verilen ödülle, dördüncüye verilen arasında yaklaşık 5 milyon lira fark var. İkinci detay da, Avrupa’da sezonu açacağınız tarih.

– Eğer kupayı Konyaspor kazanırsa, lig üçüncüsü Temmuz sonunda, dördüncüyse Temmuz ortasında sezonu açacak. Eğer kupa galibi Başakşehir olursa, lig üçüncüsü Avrupa’da Eylül’e kadar rahat. Dördüncüyse maceraya Temmuz sonunda başlayacak.

– Zaten bu sezon ancak 4 Haziran’da bitiyor, hatta milli oyuncular için 11’inde Kosova randevusu da var. Ligi dördüncü bitiren ekip, bir de yeni sezonu Temmuz ortasında ikinci ön eleme turu maçıyla açmak zorunda kalırsa, sadece 15-20 gün tatil yapabilecek.

– Geçen yaz da Euro 2016 oynayan bir sürü sporcu olduğu göz önüne alınırsa, onlar için travmatik olacaktır bu durum. Tüm bu sebeplerle, Galatasaray’la Fenerbahçe’nin kalan iki haftada çok daha ciddi olmaları gerektiği ortada.

Yorum Yaz

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Hürriyet İçerikleri

2018’e damga vurabilecek 5 futbolcu

Uğur Meleke22 Haziran 2017

O ‘oyuncu’nun adı Arda değil Yunus olsaydı…

Uğur Meleke15 Haziran 2017

9 puan gerekiyordu, aldık

Uğur Meleke12 Haziran 2017

Böyle milli takıma, böyle kaptan

Uğur Meleke8 Haziran 2017

Tehlike sinyalleri verdik

Uğur Meleke6 Haziran 2017

Valbuena-Ekici doğru hamleler

Uğur Meleke4 Haziran 2017

Yayın havuzu sıralamaya ödül vermeli

Uğur Meleke2 Haziran 2017

İkisi de hak etmedi

Uğur Meleke1 Haziran 2017

Copyright © 2015 Meleke.com