Hürriyet

İlkellik istemiyoruz

İlkellik istemiyoruz
Uğur Meleke

2017’de hazırlık maçlarında karşılaştığımız Moldova FIFA sıralamasında 162’nci, Makedonya 136’ncı, Romanya 41’inci, Arnavutluk 62’nciydi. 2016 ve 2017’deki 11 hazırlık maçımızın 9’unu sıralamada altımızda olan rakiplerle oynamış ve bu deneyimden hemen hiçbir kazanç elde edememiştik.

2018’de nihayet bu saçma hazırlık maçı politikasından kurtulduk. Şu an içinde olduğumuz 5 maçlık seri, gayet ciddi rakiplerle: İrlanda (31), Karadağ (46), İran(36), Tunus (14) ve Dünya Kupası ev sahibi Rusya ile. 3 gün önce oynadığımız İran, Asya’nın en iyi takımıydı. Dün oynadığımız Tunus da Afrika’nın en iyisi. Hatta şu anda FIFA sıralamasında HırvatistanKolombiya ve İtalya gibilerin üstündeler ve 18 Haziran’da Dünya Kupası’nda İngiltere’yle oynayacakları için de fiziksel olarak iyi seviyedeler.

KÖR DÖVÜŞÜ GİBİ

– Dün de maça sert ve dinamik başladılar; onların mücadele tutkusuyla hakem Fedayi San’ın anlayışlı yönetimi birleşince kör dövüşü gibi bir 60 dakika oynandı Cenevre’de. Sanırım bu noktada Lucescu’nun orta saha tercihini sorgulamak gerek: Acaba “OkayMahmutİrfan”lı yetenek kısıtlısı üçlü merkez seçimini Tunus’la savaşabilmek için mi yaptı Rumen Hoca? Ancak özellikle Mahmutİrfan’ın ikinci-üçüncü bölge geçişinde yetersiz kaldıklarının altını çizmek gerek.

60’ta Cenk’in yaşadığı garip hadiseyle birlikte maç bizim için bitti zaten. 2 sene önce milli takıma kaptan olması gerektiğini yazdığım ve dün bandı taktığı için gururlandığım Cenk’in her ne sebeple olsun tribünle diyaloğa girmesi absürt. Biz milli takım formalı ağalardan, kabadayılardan, adam gibi adamcı yapaylıktan bıktık Cenk. Şu anki takımı sevme nedenimiz de oynadığınız oyun değil. Medeni ve görgülü bir tablo yaratmanız. Umarım herhangi bir bahaneye sığınıp bizi tekrar o ilkel görüntüye döndürmezsiniz.

MAÇIN ADAMI: ÇAĞLAR SÖYÜNCÜ

Her geçen maç gelişiyor. Hızlı Kaan’la da göbekte bir ritim yakaladılar. Lucescu’nun temel ayarlarla fazla oynamaması da uyum geliştirmemiz açısından avantaj.

Yorum Yaz

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Hürriyet İçerikleri

CONCACAF elemelerinin özetini izlediniz!

Uğur Meleke25 Haziran 2018

Toni Kroos “Arsene Löw”ü ipten aldı…

Uğur Meleke24 Haziran 2018

Brezilya Neymar’ı sisteme katabilirse kupayı alabilir

Uğur Meleke23 Haziran 2018

Kalecilerden bile az koşan adam

Uğur Meleke22 Haziran 2018

Turnuvanın en iyi takımı “Ronaldo” mu?

Uğur Meleke21 Haziran 2018

Kimse santrfor oynamak istemiyor

Uğur Meleke20 Haziran 2018

Kenarda ‘video güreş hakemi’ olsaydı!

Uğur Meleke19 Haziran 2018

Sahadaki futbolcuların hiçbiri, Sane’den iyi değildi

Uğur Meleke18 Haziran 2018

Copyright © 2015 Meleke.com