Hürriyet

İkisi de hak etmedi

İkisi de hak etmedi
Uğur Meleke

BİR gün bu ülkede bir yetkili çıkıp futbola süresiz ara verse itiraz edemeyeceğiniz türden günler yaşanıyor bazen. Dün de öyle bir gündü Eskişehir’de. Türkiye Kupası finalinde ilk devrenin sonuna 6 dakika eklendi, 45 dakika eklense yeriydi bence! Hiçbir şey oynanmadı ilk devrede. Maç meşalelerle başladı, tribün kargaşasıyla devam etti, tribünden yağan yabancı maddelerle son buldu.
İlk 45 dakikasını sporsever görünümlü teröristlerin harcadığı maçın geri kalanında da çok fazla futbol yoktu gerçi. Gerek Abdullah Avcı’nın gerek Aykut Kocaman’ın yapmaktan çok bozmaya, oynatmaktan çok oynatmamaya odaklanmış takımlarının sıkıcı, sinir bozucu, adına futbol diyemeyeceğiniz garip bir gösterisi vardı sahada. Bu iki hocanın takımlarının bu sene Türkiye’yi Avrupa kupalarında temsil ettiklerini düşününce ülke futbolu adına gerçekten üzülüyor insan.

YUGOSLAV FAULLERİ

Antifutbolun bir cephesini, Aykut Kocaman tarafını bir yere kadar anlamaya çalışıyorsunuz aslında. Konya’nın kadrosu, Başakşehir’in yarısı değerinde. Akhisar’dan, Kayseri’den fazlası yok takım ederi açısından. Ama diğer taraftaki Adebayor’lu, Mossoro’lu, Emre’li takım da Konya’nın turuncusu! Başakşehir maçtaki 10’uncu faulünü yaptığında Konya’nın faul sayısı henüz 5’ti mesela. O 10 faulün çoğu da Konya çıkmaya çalışırken yapılan Yugoslav faulleri. Fırat Aydınus’un da bu antifutbolu kartlarla cezalandırmak varken sadece konuşması akıl almaz. Visca’nın Ali Turan’a tekmesi, Volkan’ın Epureanu’ya hareketi nasıl kartsız geçildi anlamak güç.

Hani bazen bir final maçı penaltılara kalır da, “kim kaybetse yazık olacak” dersiniz ya içinizden. İşte bu maç, o maç değildi kesinlikle. Kim kazansa hak etmemişti belki de hatta. Kupanın kötü formatına yakışan çok kötü bir final oldu bu gerçekten.

Yorum Yaz

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Hürriyet İçerikleri

2018’e damga vurabilecek 5 futbolcu

Uğur Meleke22 Haziran 2017

O ‘oyuncu’nun adı Arda değil Yunus olsaydı…

Uğur Meleke15 Haziran 2017

9 puan gerekiyordu, aldık

Uğur Meleke12 Haziran 2017

Böyle milli takıma, böyle kaptan

Uğur Meleke8 Haziran 2017

Tehlike sinyalleri verdik

Uğur Meleke6 Haziran 2017

Valbuena-Ekici doğru hamleler

Uğur Meleke4 Haziran 2017

Yayın havuzu sıralamaya ödül vermeli

Uğur Meleke2 Haziran 2017

Advocaat, Advocaat’a karşı

Uğur Meleke28 Mayıs 2017

Copyright © 2015 Meleke.com