Hürriyet

Hücuma takviye şart

Hücuma takviye şart
Uğur Meleke

İsviçre’de iki ciddi takımın oynadığı son derece ciddi bir hazırlık maçı izledik dün gece. Hem Garcia, hem de Kocaman, 27 Temmuz’da sezonu açacakları için ideale yakın 11’lerine şans verdiler sahada. Özellikle Marsilyalılar çok ciddilerdi, zaman zaman lüzumundan fazla sert oynadılar, hakem kararlarına yaptıkları güçlü itirazlar da enteresandı. Ciddiyetlerinin karşılığını yeni transfer Germain’in golüyle de kazanarak aldılar. Fenerbahçe için de iyi bir testti kesinlikle. Juventus Bükreş maçının ilk yarısını saymazsak, her bir devre üstüne koyuyorlar, gelişiyorlar. Sporting maçında bir saat gayet iyilerdi. Marsilya önünde de diri bir görüntü verdi sarı-lacivertliler. Pozisyon da üretiyorlar ama tek eksikleri gol…

Aykut Kocaman, Advocaat’ın 4-3-3’ünü değil, 4-2-3-1’i tercih ediyor. Orta saha Mehmet ve Souza ile ikili, Alper’se on numara pozisyonuna kaymış. Takımın bir numaralı önceliği önde baskı. Dün gece bu baskı sayesinde 34 yaşındaki tecrübeli kaleci Pele’yi tam 3 kez hataya zorladılar. Geçen sezona göre çok daha istekli gözüken Van Persie’nin liderlik ettiği pres belki gol getirmedi ama üç net pozisyon getirdi Fenerbahçelilere. 50-55 maça varabilecek bir sezonu tek bir Van Persie ile götürmek mümkün olmayacağına göre, bir santrafor transferi şart sarı-lacivertliler için.

Sahadaki transferlerdense Kameni gayet iyiydi. Ocampos ve Germain’in iki tehlikeli şutunu soğukkanlılıkla çıkardı, oyun kurmada becerisini de gösterdi. Dirar, Sporting maçına göre daha durgundu ama bence Şener’in bu savruk halini görünce Faslıyı sağ bekte düşünmek daha doğru olacak sanki. Valbuena 90 dakika boyunca ıslıklanmasına rağmen etkiliydi, istekliydi, gole de en yakın isim oydu. Takım ona alıştıkça beklenenden daha fazla gol atacak belli ki.

Fenerbahçe iyi yolda. Ama hücuma iki kaliteli isim daha şart.

Yorumları Görüntüle (2)

2 Comments

 1. veli can kitiş

  16 Temmuz 2017 at 21:25

  merhaba sayın uğur meleke
  öncelikle size sevgi ve saygılarımı sunarım
  çok ciddi bir futbol takipçisiyim.Yaptığım meslek konusunda malesef sizin kadar şanslı olamadım.
  Öğretmenlik endüstri mühendisliği ve dış ticaret bitirdim.
  mümkün oldugu kadar yazılarınızı ve programlarınızı takip ediyorum hatta bazen gecmiş videolarınızı açıp izliyorum.Futbol yorumculugu yaparken her kelimenizi dikkatle izliyorum.Sizi takibim artık futbolun ötesine taştı.Tamamen bilemesem de hayat görüşünüz fikirleriniz benim için çok değerli.
  Bu maili yazma sebebim ise özellikle sizi siz yapan değerleri,hayat görüşünüzü öğrenebilmek.Bi anlamda akli melekelerinizi olusturan seyleri öğrenmek diyebilirim.Şüphesiz ki 37 yıllık yaşamla edindiğiniz tecrübeyi birkac kitaba bir kac filme sıgdırmak mümkün değil ancak sizi büyüten olgunlastıran ve tavsıye edebileceğiniz kitap film vs varsa ve bunları benimle paylasırsanız cok ama cok sevinirim.
  size çok ama çok büyük saygı duyuyorum (izninizle) ugur abi ..

 2. veli can kitiş

  16 Temmuz 2017 at 21:27

  EDİTÖR !!!
  özür dilerim ben ugur beyin mailine gönderdim sanmıstım üstteki yorumumu

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Hürriyet İçerikleri

Teknik direktörlük ölüyor, futbol da öyle…

Uğur Meleke22 Mart 2018

Hürriyet Konsey, 20 Mart 2018

Uğur Meleke20 Mart 2018

Yusuf Yazıcı’nın yolu

Uğur Meleke19 Mart 2018

Kaybolan 45 dakika

Uğur Meleke18 Mart 2018

Gururla veda

Uğur Meleke15 Mart 2018

Hürriyet Konsey, 13 Mart 2018

Uğur Meleke13 Mart 2018

Kavgadan Trabzon çıktı

Uğur Meleke13 Mart 2018

25 dakika büyük oynadılar

Uğur Meleke12 Mart 2018

Copyright © 2015 Meleke.com