Hürriyet

Giuliano böyle istedi

Giuliano böyle istedi
Uğur Meleke

Hamza hoca, Galatasaray karşısında da temel ayarlarını bozmuş, iki sol beki Musa ve Sakıb’ı ön öne oynatmıştı. O gün Hamzaoğlu 40’ta Jevtovic’i sokarak oyunu dengelemiş ama skor çoktan koptuğu için iş işten geçmişti.

Hamzaoğlu dün de, geçen hafta Konya maçında olduğu gibi iki sağ beki (Celutska ve Nazım’ı) ön öne başlattı. Nazım Sangareyetenekli bir genç. Ama büyük takıma karşı oynamak farklı tabii. Takım bütünüyle duruma adapte olana kadar skor çoktan 2-0 olmuştu bile. Acaba Nazım Sangare bu yeteneğini sağ bekte gösterse, önünde de Jevtovic başlasa, Antalya bu kadar mahkum bir yarım saat oynar mıydı diye merak etmiştir sanırım sporseverler.

72 PUAN NEYE YETER?

– Antalya 30’la 45 arası oyunu değiştirebilecek bir efor gösterdi, önde baskıyla birkaç kez Fenerbahçe’yi zorladılar. Birinde de Skrtel’in olağanüstü hatasıyla golü buldular. Ama ikinci yarının başlangıcıyla beraber oyun yine klasik akışına döndü. Biz Aykut Kocaman’ı sezon boyunca yetenekli oyuncuları az kullanmasıyla ilgili eleştireduralım, o bir 11’de ısrar etti ve o 11’in de birlikte oynama melekeleri gelişmiş durumda.

Tabii ki Fenerbahçe’nin 17 maçlık bir devre fikstürünün ilk 9 maçıyla kalan 8 maçı aynı ayarda değil. Şu anda da nispeten zayıf rakiplerle oynadıkları 8 haftanın içindeler. Ama bu 8 müsabakalık süreçte de Soldado-Giuliano-Aatıf-Dirar’ın ciddi çıkışları var. 8 maçlık fikstürün 4’ünü kayıpsız kapadılar; bu 360 dakikada Soldado ve Giuliano 5’er, Aatıf ve Dirar 3’er gole direkt katkı yaptılar. Fenerbahçe belli ki 72 puan için çok arzulu. Ama bu puan kaçıncılığa yeter, bekleyip görmek zorundalar elbette.

Fenerbahçe ile Antalyaspor’un karşılaştığı bir maçta niye dakikalarca Şenol Güneş’e küfredilir anlamak güç. İnsan duydukça bile utanıyor doğrusu. Yazık.

MAÇIN ADAMI: GIULIANO

– TAM bir takım oyuncusu. Çok çalışkan. İlk sezon için de gayet iyi istatistikler tutturdu. Belki Alex gibi 200 gol atmayacak ama farklı katkısıyla Fenerbahçe tarihine geçmeye aday.

Yorum Yaz

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Hürriyet İçerikleri

Süper Lig Gomis Sezonu

Uğur Meleke20 Mayıs 2018

20 takımlı Süper Lig olur mu?

Uğur Meleke17 Mayıs 2018

Hürriyet Konsey, 16 Mayıs 2018

Uğur Meleke16 Mayıs 2018

Fikstürün idman durağı

Uğur Meleke15 Mayıs 2018

Çift santrforlu güzellik

Uğur Meleke12 Mayıs 2018

Akhisar, kupayı hak ederek kazandı

Uğur Meleke11 Mayıs 2018

G.Saray ile F.Bahçe play-off oynar mı?

Uğur Meleke10 Mayıs 2018

Hürriyet Konsey, 9 Mayıs 2018

Uğur Meleke9 Mayıs 2018

Copyright © 2015 Meleke.com