Hürriyet

Forması büyük futbolu küçük takım

Forması büyük futbolu küçük takım
Uğur Meleke
BAŞAKŞEHİR’in Ludogorets maçını izleyebildiniz mi bilmiyorum. Bulgar takımı, as kadrosuyla maça çıkan temsilcimize İstanbul’da futbol dersi vermişti. Sebebi de basitti: Buraya futbol oynamaya gelmişlerdi. Sol bekleri Natanael dahil oyuna hep birlikte katıldılar, Vanderson, Lukoki, Keseru gibi kaliteli hücumcularını izledik ağzımız açık. Çünkü hücum etmeye, oynamaya gelmişlerdi İstanbul’a.

Galatasaray’sa dün, üçte biri değerindeki Ludogorets kadar oynama duygusuna sahip değildi Başakşehir karşısında. TudorEren’le başladı, çünkü Gençlerbirliği önünde uzun metrajlı paslarla iş yapmışlardı. Bu çağ dışı düşüncenin Başakşehir’e karşı da işleyeceğini düşündü Tudor. İşlemedi elbette. Galatasaray maçın bütününde sadece 45’le 55 arası bir büyük takım gibi oynadı; o bölümde golü buldu zaten. Kalan 80 dakikadaysa bir büyüğe yakışacak hiçbir şey yapmadılar. Yerden oynamadılar, 5 pas üst üste yapamadılar, hücumda çoğalmadılar. Sadece kaldırdılar topu. Forması büyük, mantalitesi küçük bir takım vardı sahada.

BOŞ ALANLARI SAVUNUYORLAR!

Visca harikaydı, Elia da öyle. Ama Tudor’un hataları oyunun kaderinde o kadar etkili ki, hikâyeyi onun üstünden anlatmaya mecbur kalıyorsunuz. 80’e kadar değişiklik yapmayıp takımının mahkumiyetini izlemesi akıl almaz. Attamah’ın golünde sadece o değil, Epureanu da, Adebayor da bomboş. Rakibinizin en temel 3 hava silahı boşsa, siz neyi savunuyorsunuz Allah aşkına? Golleri alanlar değil adamlar atıyor. Galatasaraylılarsa boş alanları savunuyorlar şaşkınlıkla!

Trabzon ve Başakşehir önündeki zayıf performanslara bakarsak, Tudor’un mantalitesini değiştirmesi şart gibi. Yoksa değişen o olacak.

MAÇIN ADAMI: ADEBAYOR

DENAYER belki hızlı koşuyor ama Adebayor da hızlı düşünüyor. Maicon belki fiziksel olarak kuvvetli, Adebayor’sa mental olarak. Bir Adebayorbaşyapıtı izledik dün gece.

Yorum Yaz

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Hürriyet İçerikleri

Süper Lig Gomis Sezonu

Uğur Meleke20 Mayıs 2018

20 takımlı Süper Lig olur mu?

Uğur Meleke17 Mayıs 2018

Hürriyet Konsey, 16 Mayıs 2018

Uğur Meleke16 Mayıs 2018

Fikstürün idman durağı

Uğur Meleke15 Mayıs 2018

Çift santrforlu güzellik

Uğur Meleke12 Mayıs 2018

Akhisar, kupayı hak ederek kazandı

Uğur Meleke11 Mayıs 2018

G.Saray ile F.Bahçe play-off oynar mı?

Uğur Meleke10 Mayıs 2018

Hürriyet Konsey, 9 Mayıs 2018

Uğur Meleke9 Mayıs 2018

Copyright © 2015 Meleke.com