Hürriyet

Bu, Benfica maçı 4-4-2’si

Bu, Benfica maçı 4-4-2’si
Uğur Meleke

FENERBAHÇE, hazırlık kampı sürecinde dün ilk kez fiziksel olarak bu kadar hazır bir rakiple oynadı.

Cagliari, geçen sezonki görüntüsünden uzak. Yeni menajerleri yönetiminde diri ve istekliler. Sezonu 19 Ağustos’ta açacak olmalarına rağmen fiziksel olarak iyi seviyedeler. Özellikle ilk devrede önde baskıyla Fenerbahçe’yle zor anlar yaşattılar. Genç Barello dışında bir-iki kaliteli oyuncuları daha olsa bu çabayı Serie A’da skora da dönüştürebilirler.

Fenerbahçe’yse Feyenoord maçı 11’ine çok yakın bir takımla, belli ki (cezalı Souza dışında) Benfica planıyla çıktı bu maça. Cocu’nun PSV’de farklı dizilişleri kullandığını biliyoruz, sıkı bir 4-3-3 fanı değil. Fenerbahçe’yi şu anda net bir 4-4-2 oynatıyor. Aynen Feyenoord maçındaki gibi dün de ileri ikili GiulianoAlper’di. Ayew sağ, Valbuena sol açık. Oyunu Eljif kuruyor, Souza (veya Mehmet) toparlıyor. En azından takıma klasik santrfor katılana kadar belli ki ana plan bu. Ben Cocu’nun planını şu anki kadro gerçeklerine uygun buluyorum. Sayın Kocamanbu maçları izleyip, iç geçirip, “MehmetSouza birlikte olmadan da oluyormuş” diyor mudur merak ediyorum doğrusu!

F.BAHÇE İSTEKLİYDİ
FenerbahçeFulham önünde, Feyenoord maçında (gençler girene kadarki) 85 dakikada ve dün Cagliari karşısında kompakt, gerçekçi ve istekli oynadı. İki temel sorun göze çarpıyor şu an: Valbuena’nın zaman zaman yaratıcı olmakla hayalci olmak arasındaki ince çizgiyi şaşırması ve manasız top kayıpları yapması. Ve Volkan’ın yine garip basit hataları. Volkan her sezonu kötü açıyor ısrarla.

Yorum Yaz

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Hürriyet İçerikleri

Bu futbol Prime Time’ı hak etmiyor!

Uğur Meleke21 Ekim 2018

Neden C Ligi’ne düşmeliyiz?

Uğur Meleke19 Ekim 2018

‘İyi mücadele ettik’ yalanıyla yüzleşme

Uğur Meleke16 Ekim 2018

Çağlar-Hasan Ali bağlantısında tükendik

Uğur Meleke15 Ekim 2018

Ali Koç, 100 milyon lirayı çöpe attırmamalı

Uğur Meleke14 Ekim 2018

Süper Lig Porto’nun arka bahçesi mi?

Uğur Meleke12 Ekim 2018

Hürriyet Futbol Konseyi, 9 Ekim 2018

Uğur Meleke9 Ekim 2018

Bu direkt oyuna itirazım var

Uğur Meleke8 Ekim 2018

Copyright © 2015 Meleke.com