Hürriyet

Başakşehir tadını çıkarmalı

Başakşehir tadını çıkarmalı
Uğur Meleke

Başakşehir bundan yaklaşık 2 sene önce tarihinde ilk kez bir Avrupa kupası maçına çıktığında hikâye 15 dakika sürmüş, kırmızı kart-penaltıyla macera bitmişti. İkinci yıl biraz daha iyiydi, bir tur geçildi ama daha fazlası için deneyimi yetersizdi İstanbul temsilcisinin. Avrupa kupalarındaki üçüncü yılsa bir eşik daha aşıldı: Kulüp tarihindeki ilk Avrupa galibiyeti Brugge karşısında geldi. Ve Başakşehir tarihinde ilk kez grup aşamasını garantiledi. Sevilla karşısında 180 dakikanın sonucu ne olursa olsun, bu sene de gelişildi, üstüne koyuldu, bu sene de mesafe kat edildi şimdiden…

 

Sevilla eşleşmesi, neticesi ne olursa olsun Başakşehir için keyfi çıkarılacak bir eşleşme. Karşınızda sizin 3 katınız değerinde bir dev var. Müzesinde 5 Avrupa Ligi kupası olan, geçen yıl La Liga’da uzun bir süre Real-Barça arasında dolaşmış, Şampiyonlar Ligi’nde de gruptan çıkmış bir dev. Bu turu geçemeseniz de, böyle bir rakiple oynamanın tadını çıkarmak harika. Dün gece de öyle oldu zaten. Sevilla 15 dakikalık şok baskıyla başlayıp golü buldu, ilk yarıda da işimizi bir hayli zorlaştırdı. Ama ikinci devrede N’Zonzi-Banega ikilisi biraz da olsa yorulunca oyuna ortak olduk. Banega-N’Zonzi düşerken Mahmut-Emre yükseldi, onların ekstra gayreti neticesinde Elia’yla, Visca’yla, Adebayor’la pozisyonlar yakaladık ama ancak bir gole yetti bu çaba. Eğer son bölümde Visca’nın yerine oyuna giren Kerim de biraz sakin kalabilse, rakiplerinin içinden geçmeye çalışmasa 70’le 80 arası ikinci golü bulmamız işten değildi.

Tur çok zor. Ama kora kor bir rövanş maçı bekliyor bizi kesinlikle.

 

Maçın adamı: Mahmut Tekdemir

Özellikle son yarım saatte çok iyiydi. Tribündeki Lucescu’yu çok etkiledi bence. 15 gün sonra milli takım kadrosunda olacağı kesin gibi.

Yorum Yaz

Yorumla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Hürriyet İçerikleri

Hürriyet Konsey, 17 Ekim 2017

Uğur Meleke17 Ekim 2017

Okan Buruk geliyor

Uğur Meleke16 Ekim 2017

Cenk Tosun, Liverpool’da fark yaratır

Uğur Meleke15 Ekim 2017

Ligin kader adamı Gomis

Uğur Meleke15 Ekim 2017

Talisca, çizgide olmuyor

Uğur Meleke14 Ekim 2017

Başarısız deneyime ihtiyacımız yok

Uğur Meleke12 Ekim 2017

Burak’ın primi, engelli bütçesinden fazla

Uğur Meleke10 Ekim 2017

Birileri ihanet ediyor

Uğur Meleke7 Ekim 2017

Copyright © 2015 Meleke.com